Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Menu

Think! Care - everything for the perfect protection of your Think! shoes

In our shoe care category, you will find a high-quality selection of cleaning and care products designed to extend the life of your shoes while preserving their original shine. With our selected brushes, care products and insoles, you can maintain the high quality of your Think! shoes.

87 Products
Many sizes available
Orthotic insoles Evolution women

£30.30
Pure Protect
Pure Protect

£16.10
Bionic Protector
Bionic Protector

£11.10
Bionic Cleaner
Bionic Cleaner

£11.10
Pure Clean
Pure Clean

£13.10
Crème Naturelle
Crème Naturelle

£13.10
Balm Naturelle
Balm Naturelle

£15.10
Many sizes available
Splayfoot insoles Comfort

£16.10
Many sizes available
Orthotic insoles Evolution men

£30.30
Many sizes available
Terry cloth insoles cotton

£8.10
Many sizes available
Insoles Thermo Soft

£15.10
Half-soles leather

£10.10
Many sizes available
Terry cloth insoles bamboo

£10.10
Many sizes available
Insoles leather

£14.10
Many sizes available
Insoles felt

£10.10
Many sizes available
Insoles Thermo Tec Comfort

£20.20
Many sizes available
Half-soles Perfect Plus

£16.10
Non-slip heel grips
Non-slip heel grips

£5.00
Many sizes available
Think insole KAPSL

£30.30
BRILLANT cream black
BRILLANT cream black

£9.10
Think! shoehorn
Think! shoehorn

£20.20
Nubuk care black
Nubuk care black

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Many sizes available
Think insole GUAD lambskin

£30.30
Many sizes available
Think insole KONG

£30.30
Many sizes available
Shoetree

£35.30
Multi-Colour Cream
Multi-Colour Cream

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Many sizes available
Think insole KONG lambskin

£30.30
Many sizes available
Think insole CAMBIO

£30.30
Many sizes available
Think insole TURNA

£30.30
Many sizes available
Think insole DENK

£30.30
Many sizes available
Think insole Trento

£30.30
Many sizes available
Think insole GUAD

£30.30
Nubuk brush
Nubuk brush

£7.10
Many sizes available
Think insole AIDA

£30.30
Many sizes available
Think insole COMODA

£30.30
Many sizes available
Think insole PENSA

£30.30
Think shoe care black
Colours
beige
Think shoe care black

Content: 0.05 Liter (£342.00 / 1 Liter)

£17.10
Brilliant cream blue
Brilliant cream blue

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Many sizes available
Think insole AGRAT

£30.30
Many sizes available
Think insole GUAD 2

£30.30
Collonil "Care" 200ml
Collonil "Care" 200ml

Content: 0.2 Liter (£75.50 / 1 Liter)

£15.10
BOOM! Power cleaner for sneakers
Collonil "Organic bamboo lotion" 200ml
Collonil "Organic bamboo lotion" 200ml

Content: 0.2 Liter (£75.50 / 1 Liter)

£15.10
Collonil "Protect and Care" 200ml
Collonil "Protect and Care" 200ml

Content: 0.2 Liter (£75.50 / 1 Liter)

£15.10
Nubuk care coloured leather
Nubuk care coloured leather

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Shoetree

£13.10
Many sizes available
Insoles "VIVA SUMMER"

£19.20
Many sizes available
Think insole GURU

£30.30