Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Menu

Think! Care - everything for the perfect protection of your Think! shoes

In our shoe care category, you will find a high-quality selection of cleaning and care products designed to extend the life of your shoes while preserving their original shine. With our selected brushes, care products and insoles, you can maintain the high quality of your Think! shoes.

87 Products
Many sizes available
Think insole Comoda

£30.30
Many sizes available
Insoles "VIVA LEATHER"

£29.20
Many sizes available
Insoles "VIVA WINTER"

£25.20
Shoetree

£18.20
Brilliant cream brown
Brilliant cream brown

£9.10
Many sizes available
Think insole CAMILLA

£30.30
Many sizes available
Think insole MENSCHA

£30.30
Think! shoehorn
Think! shoehorn

£16.10
Many sizes available
Think insole CHILLI

£30.30
Shoe Tree
Shoe Tree

£22.20
Think shoe care colourless
Colours
black
Think shoe care colourless

Content: 0.05 Liter (£342.00 / 1 Liter)

£17.10
Rustic cream
Rustic cream

Content: 0.075 Liter (£134.67 / 1 Liter)

£10.10
Many sizes available
Think insole COGITA

£30.30
Pedag shoe cream green 50ml
Pedag shoe cream green 50ml

Content: 0.05 Liter (£182.00 / 1 Liter)

£9.10
Many sizes available
Think insole GAUDI

£30.30
Brilliant cream red
Brilliant cream red

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Many sizes available
Think insole Stone

£30.30
Many sizes available
Think insole TJUB

£30.30
Nubuk care dark blue
Nubuk care dark blue

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Care sponge
Care sponge

£6.10
Many sizes available
Insole SNEAKER MAGIC STEP

£19.20
Nubuck care dark brown
Nubuck care dark brown

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Crepe brush
Crepe brush

£12.10
Many sizes available
Think insole KING

£30.30
travelling set
travelling set

£21.20
Power cleaner set
Power cleaner set

Content: 0.175 Liter (£80.57 / 1 Liter)

£14.10
Nubuk care blue
Nubuk care blue

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
BRILLANT cream cognac 75 ml
BRILLANT cream cognac 75 ml

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Brilliant cream white
Brilliant cream white

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Nubuk care red
Nubuk care red

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Opaque white 75 ml
Opaque white 75 ml

Content: 0.075 Liter (£134.67 / 1 Liter)

£10.10
Brilliant cream light grey
Brilliant cream light grey

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Nubuk care bordeaux
Nubuk care bordeaux

Content: 0.075 Liter (£121.33 / 1 Liter)

£9.10
Suede nubuk box
Suede nubuk box

£12.10
Many sizes available
Think insole Nature

£30.30
Many sizes available
Think insole Turna Men

£30.30
Pedag Brilliant polishing glove
Many sizes available
Bergal lambskin insole

£18.20